2013 İlkbahar Makyaj Rengi: Mor

2013 İlkbahar Makyaj Rengi: Mor
2013 İlkbahar Makyaj Rengi: Mor

Dünyanın en büyük markaları, 2013 yılının bahar kreasyonlarını görücüye çıkardılar. Kıyafetlerle birlikte saç ve makyaj trendlerini de belirlediler; podyumlarda mor makyaj rüzgarı estirdiler. Siz de stilinizi belirleyecek küçük moda tüyolarını takip ediyorsanız, bu ilkbaharda mor renkli makyajı mutlaka deneyin. Evoria; mor makyajı nasıl kullanmanız gerektiğini açıklıyor…

Mor makyajı pembe, yeşil ve mavi makyaj malzemeleri ile birlikte kullanabilirsiniz. Ayrıca tırnaklarda mor oje kullanmayı da unutmayın. Evoria, lila, fuşya, mor, leylak gibi morun değişik tonlarını kendi içinde kombine etmenin de çok trend olacağını söylüyor.

Dumanlı Göz Makyajı

Gözlerde bu bahar da dumanlı makyaj moda, tabii mor tonlarda! Mor rengin hakim oluğu dumanlı göz makyajı için öncelikle yüzünüze bir nemlendirici sürün. Evoria, cilde derinlemesine işleyerek makyajda pürüzsüz bir görüntü sağlayan yeni nesil BB kremleri öneriyor. Nemlendirici sonrasında, teninize uygun olan tonda bir kapatıcıyla cilt bazını tamamlayabilirsiniz.

Daha sonra kaşlarınızı fırçalayarak şekil verin ve boşlukları kahverengi kaş kalemi ile doldurun. Koyu pembe bir farla göz kapağınızın üzerini boyayın. Dış ve iç köşeleri koyu mor bir farla renklendirin. Göz altlarına da koyu mor far sürün. Pastel makyaj ürünleri bu bahar oldukça revaçta. Pastel tonları ile yapacağınız makyajınızla daha çekici olabilirsiniz. Tüm far renklerini tek bir palette toplamak işinizi kolaylaştıracaktır.

Dumanlı göz makyajının son aşamasında, üst kirpik diplerine siyah sıvı eye liner çekin. Kirpiklerinize bolca siyah maskara sürün. Evoria, dolgunlaştırıcı etkiye sahip bir maskara kullanmanız gerektiğinin altını çiziyor. Yanaklarınızı ise pembe tonlarda bir allıkla renklendirin. Dudaklarınızı leylak rengi bir dudak kalemiyle çerçeveleyip, aynı tonlardaki bir rujla boyayın. Rujun parlak olması önemli bir etken. En iyi sonucu yakalamak için doğru makyaj ürünleri  kullanmak gerekiyor. 

Buğulu Mor Makyajı

İlkbaharda uygulayabileceğiniz bir başka makyaj trendi ise buğulu mor! Buğulu mor makyaj için önce teninizi bej renk bir kapatıcıyla düzgün biçimde kapatın. Çok mat olmayan fondöten veya kapatıcı kullanın. Max Factor’un yeni fondöteni Face Finity All Day Flawless 3ü 1Arada gibi parlak bir fondöten kullanmayı öneren Evoria uzmanları, bu yıl ciltlerde parlama yaşanacak diyor. Doğal görünümü sağlayan en iyi makyaj malzemeleri cildinizi de koruyacaktır.

Göz makyajınıza başlarken de hem alt, hem üst kirpiklerinizin diplerini siyah göz kalemiyle boyayın. Koyu mor tonlarda bir göz farını göz kapaklarınıza sürdükten sonra parmaklarınızın veya yarım uçlu fırçanın yardımıyla far ile kalemin iç içe geçmelerini sağlayın. Göz kapağınızın üstünde renkleri iyice yayın. Kirpiklerin altına doğru aynı rengin açık tonlarının geçişini yaşatın. Kirpik altlarını beyaza yakın bir bej ile aydınlatın. Göz altlarınızda da aydınlatıcı kullanabilirsiniz. Porselen makyaj malzemeleri ile yapacağınız ufak rötuşlarla aydınlık bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Allık olarak koyu pembe tonlarını tercih edin. Dudağınızda ise çok açık pembe bir parlatıcı kullanın. Ayrıca göz farınızın tonlarında oje kullanarak, bütünlüğü sağlayabilirsiniz. 

Bir Cevap Yazın