2013 Sevgililer Günü Hediyesi: Osmanlı Kalemi Koleksiyonu

2013 Sevgililer Günü Hediyesi: Osmanlı Kalemi Koleksiyonu
2013 Sevgililer Günü Hediyesi: Osmanlı Kalemi Koleksiyonu

Yavuz Sultan Selim’in, Fatih Sultan Mehmet’in, Kanuni Sultan Süleyman’ın izlerini taşıyan “Osmanlı Kalemi” büyük ilgi gördü. Türk bayanlarına “Hürrem Sultan” olma fırsatını doğuran “Osmanlı Kalemi” Sevgililer Günü’nde özel fiyatıyla satışa sunuluyor…

Osmanlı Erkeklerine “Osmanlı Kalemi”

Sevgilisi “Osmanlı Erkeği” olan hanımefendiler, Sevgililer Günü’nü otantik bir hediyeyle süsleyebilir. 

Özel tasarımıyla Osmanlı’dan benzersiz izler taşıyan “Osmanlı Kalemi” 14 Şubat’ta bayanlar için şüphesiz oldukça karakterli bir hediye tercihi olacaktır…

Tasarımında, tepe kısmından ucuna kadar Osmanlı’yı anımsatan sayı, sembol, motif ve renkler kullanılmıştır. Osmanlı devlet bayrağının renginin kırmızı, ilk dönem hilafet sancağının renginin siyah olmasından dolayı, kalem kırmızı ve siyahtır. Koleksiyonun ‘celebration’ versiyonunda, siyah yerine, Osmanlı devlet nişanı üzerinde de bulunan ve hilafeti simgeleyen bayrağın rengi olan yeşil renkli doğal reçine kullanılmıştır.

Kalemin tepe kısmında ve 18 kt altın uç üzerinde, dünyanın “Muhteşem Süleyman” diye tanıdığı, Kanuni Sultan Süleyman’ın tuğrası yer almakta; tuğrada “Süleyman Şah Bin Selim Şah Han El-muzaffer Dâima” yazmaktadır.

Kılıç şeklindeki klips; Türklüğü, erliği, gücü  ve cesareti sembolize etmektedir. Üzerinde, el isçiliği ile mıhlanmış 0,20 ct zümrüt, hem zenginliğe, hem de Kanuni Sultan Süleyman’ın kuyum sanatçılığına vurgu yapmaktadır.

Osmanlı Kalemi Sınırlı Sayıda Üretildi!

Bu zarif koleksiyonu, aynı sayıda üretilen bir çift kol düğmesi tamamlamaktadır. 925 % gümüşten üretilmiş kol düğmelerinde, Kanuni Sultan Süleyman’ın tuğrası yer almaktadır. Kalem ve kol düğmelerinden oluşan koleksiyon, maun ve abanoz ağacından üretilmiş masif, şık bir kutuda sunulmaktadır. Osmanlı kalemi 300 adet limitli üretilip 1500 Euro’dan satışa sunuldu.

Bir Cevap Yazın