Dudakta Uçuk İzi Nasıl Geçer?

Dudakta Uçuk İzi Nasıl Geçer?
Dudakta Uçuk İzi Nasıl Geçer?

Tıp literatüründe herpes simplex adı verilen bir virüsün sebep olduğu uçuk sorunu ağız, dudak, burun ve genital bölgede meydana gelen bir sorun olarak karşımıza çıkıyor. Kısa sürede geçse bile bazen iz bırakabiliyor. Bu makalemizde sizlere dudakta çıkan uçuk sonrasında iz kalmaması için bitkisel bir tedavi yöntemi sunacağız. Dudak uçuğunun geçmesinden sonra iz kalmamasını istiyorsanız aşağıda önermiş olduğumuz bitkisel tedaviyöntemini mutlaka deneyin. Üstelik bu yöntemle dudak uçuğu daha kısa sürede iz kalmadan geçecektir…

Uçuk İzi Nasıl Geçer?

Öncelikle küçük bir kızarıklık şeklinde hafif bir ağrı ile meydana gelen uçuk zamanla büyür ve kimi zamanda içi irin dolu bir şekilde şiddetli ağrı ile seyir eder. Bilhassa da hassas bünyeye sahip olanlarda daha şiddetli bir hal alır ve bulaşıcı olabilir. Bu sebeple uçuğa kesinlikle dokunmamalı, patlatmaya çalışmamalı ve başkaları ile yakın temastan kaçınılmalıdır. Dudakta uçuk izi kalmaması içinde şu yöntem uygulanmalıdır.

10 gr. meşe kabuğu, 15 gr. ceviz yaprağı ve 3,5 su bardağı su karıştırılıp kısık ateşte yaklaşık 15 dakika boyunca kaynatılır. Ardından ateşten alınır ve karışım çatal ile ezilerek soğumaya bırakılır. Soğuduktan sonra uçuk üzerine sürülür. Hazırladığını bu bitkisel formülü uçuk geçene kadar uygulayın. Kısa sürede hem dudakta uçuk geçecek hem de izi kalmayacaktır.

Bir Cevap Yazın