Erkeklerin Nefret Ettiği Kadın Davranışları

Erkeklerin Nefret Ettiği Kadın Davranışları
Erkeklerin Nefret Ettiği Kadın Davranışları

Erkeklerin nefret ettikleri 10 kadın davranışı, erkeklerin kadınlarda sevmedikleri huylar ve davranışlar. Erkekler kadınlardan ne isterler, erkeklerin kadınlardan beklentileri nelerdir? Erkekler hangi kadınları sevmezler? İşte bu soruların cevapları ve erkeklerin hoşlanmadıkları kadın davranışları…

1. Seksi silah olarak kullanmak

İlişkilerde çoğu kadın karşı tarafa kendi üstünlüğünü kurmak için erkeklerin seks isteklerine tepkisiz kalır. Erkeklere göre cinsellik basit gibi görünen bir insan ihtiyacıdır. Kadınların gerçekten cinsellikten vazgeçebileceklerini düşündürmemeleri gerekir.

2. Çok konuşmak

Çoğu kadın konuşmayı çok sever. Hatta kimi kadınlar fırsatı yakaladığı anda susmak bilmeyebilir. Erkekler kadınların aşırı konuşmasını sevmeyebilir.Bu erkeklerin kadınların ne söylediğine önem vermediği anlamına gelmez. Ancak şurası bir gerçek ki erkekler her detayı duymak istemezler.

3. Kendinden geçmişçesine alış veriş yapmak

Kadınların alışveriş çılgınlığı erkekler için çok can sıkan şeylerin başında gelir. Alış veriş zamanı geldiğinde, çoğu kadın için bir gün yetmez. Kadınlar vitrinlere bakmak, tek tek incelemek ve fiyatları bilmek isterler. Kadınlar, bir ayakkabı ve giysi mağazasında acıkmadan susamadan saatler harcayabilirler. İndirim yazısını gören bir bayanı zaptetmek ise hepsinden daha zordur. Erkeklere göre ise bunun en kötü tarafı onunla dolaşmasını istemesidir. Mağaza mağaza, amaçsızca, her kıyafete ve ayakkabıya bakarak gezmek erkeği bunaltır. Bir de gerektiğinde erkeğe göre gereksiz sayılan şeylere büyük paralar ödemek, erkekleri sıkmaktadır.

4. Aşırı duygusallaşmak

Her şeye ağlayan bir kadın, erkeği çileden çıkartır. Acıklı sonla biten bir filme, kırılan bir tırnağa ya da devrilen bir vazoya. Erkeklere göre daha kötüsü ise onlardan bu duygusallıklarını gidermelerini beklemeleri. Kadınlar bu tür durumlarda erkeklerin omzunda ağlamak isterken, diğer taraftan onu rahatlatan şeyler söylemenizi beklerler.
Erkeklere göre ise bir kadını rahatlatacak şeyin tam tarifi henüz bulunamadı. Onlara söyledikleri şeyin çok iyi gelebilme ihtimali de var, daha da incitebilme ihtimali de. Erkekler her dakika omuzlarını ıslatan bir kadına tahammül edemezler.

5. Kişisel alanlara saldırmak

Kadınların erkeklerin kişisel eşyalarını karıştırmak gibi karşı koyamadıkları bir huyları vardır. Evliliğinin uzun sürmesini isteyen kadınlar bir gümrük görevlisi gibi her şeyinizi alt üst edebilir. Bu tür davranıştan aslında kadınlar da erkekler kadar nefret ederler. Saçlarını ne kadara kestirdiklerinin ya da başka yerlere ne kadar harcadıklarının bilinmesini istemezler. Ama gel gör ki erkeğin her şeyini didik didik araştırmaktan da geri durmazlar.

6. Gizemli ve sorgulayıcı konuşmak

Kendini sürekli sorgu altındaymış gibi hissetmek, erkeklerin nefret ettikleri şeylerden birisidir. ‘Ne düşünüyorsun’ sorusu kadınların erkeklere devamlı sordukları bir soru haline geldi. Erkekler belirsiz soruların yanıtlarını eşlerinin duymak istedikleri doğrultuda vermeye çalışmaktan, nereden nasıl cümle kursam kaygısından nefret ederler. Erkekler karşısındakinin gerçekten ruh eşi olduğuna inanırsa, cevapları hemen vermekten çekinmezler.

7. Zayıf ve muhtaç olmak

Bazı kadınlar kendilerini kıymetli hissetmek isterler. Erkeklerinin onları el üstünde tutmasını ve şımartmasını beklerler.Sürekli ne kadar özel olduklarının söylenmesini isterler. Erkeklerinin etraflarında moral ve destek için pervane olmasını isterler. Erkeklere göre bu noktada bir tezat ve karışıklık var. Çünkü flört sırasında kadınlar ne kadar özgür olduklarını erkeklere göstermek isterken, aşık olduklarında savunmasız hale gelebiliyorlar. Erkekler ise, dayanıklı ve sağlam kadınlarla birlikte olmak isterler. Erkeklere göre kadın en azından kendi iç dünyasıyla barışık olmalıdır. Zayıf ve muhtaç olmak, erkeklerin gözünde bir kadın için dezavantajdır.

8. Kıskanç olmak

Çoğu kadın sevgilisinden ya da erkeklerden başka bir kadının adını duymaktan hoşlanmaz, hatta nefret eder. Erkekler kadınların buna neden bu kadar aşırı tepki gösterdiklerini çoğu zaman anlayamaz.

Eğer erkekten şüphelenmesini gerektirecek bir davranış varsa, paranoyasında haklıdır. Ama eğer gereksiz bir kıskançlık varsa erkek için nefret ettiren konulardan birisidir. Güvensizlik ve aşırı kıskançlık, erkeği kadınından nefret ettirebilir.

9. Diğer kadınları çekememek

Neden bir kadın başka kadınları çekemez? Çoğu kadın hemcinsini kıskanır. Onlar hakkında övücü bir söz söylemez. Erkeklerin de bu tür şeyler söylemesini istemezler. Erkekler de zaten gerekmedikçe söylemezler zaten. Ancak her söylediklerinin ve yaptıklarının eleştirilmesini, kıskançlık krizine dönüşmesini istemezler.

10. Olmadığı halde erdemli görünmek

Çoğu kadın erkeklerden daha erdemli olduğunu göstermeye çalışır. Erkekler kadınların göründükleri kadar saf ve masum olmadıklarını, her insanın hatalarının olabileceğini düşünüyor. Erkeklere göre kadınlar istedikleri gibi bir erkek bulmak için, onların kendileri gibi olmalarına izin vermeli.

Bir Cevap Yazın