Eski Kıyafetleri Değerlendirmenin Yolları

Eski Kıyafetleri Değerlendirmenin Yolları
Eski Kıyafetleri Değerlendirmenin Yolları

Gardırobunuzu genişletmek mi istiyorsunuz? Hemen gidip bir şeyler almak yerine, eskiden giydiğiniz şeyleri bir terziye götürmeyi deneyin. Kolayca uygulanabilecek birkaç küçük yöntemle kıyafetleriniz yeniden bedeninize göre olabilir…

1. Artık kapanmayan düğmeler

Önü açık tişörtünüzün içine kolsuz bir atlet giyin ya da göğüs kısmını kapatmak için içten iğneleyin. Eğer daha profesyonel bir dokunuş istiyorsanız, elbiseyi terzinize götürün ve yan taraflarından genişletmeyi deneyin.

2. Pot yapan kotlar

Kotunuz arkadan pot mu yapıyor? Bu sorunu, uzun ve dar bir tunik ve kemerle çözebilirsiniz. Katlanan kotunuzu saklamak için siyah bir üst tercih edebilirsiniz. Terzi içinse bunu çözmek çok daha kolaydır. Kotu bel kısmından rahatlıkla birkaç santim daraltabilir. 

Püf noktası: Kıvrımlarınıza rahatça uyum sağlaması için bir dahaki sefere daha elastik bir kot tercih edin.

3. Uzun gelen paçalar

Paçalarınız çok mu uzun? Onları kışa saklayın ve uzun topuklu botlarla giymeyi deneyin ya da bir terziye götürerek paçaları kısalttırın. 

4. Görünen sütyen askıları

Askısız sütyen iyi bir seçimdir fakat kullanırken sıkıntı çekenler de olabilir. İçinde kauçuk bantları olan sütyenler belki işinize yarayabilir. Yapışkan sütyenler de başka bir seçenek, ancak fazla destek sağlayamadıkları da bir gerçek.

5. Beli bol gelen pantolonlar 

Pantolonlarınız belinizde durmuyor mu? Eğer öyleyse, pantolonun belini bir kere kıvırabilirsiniz, böylece ağınız da kısaltmış olursunuz ya da bir terziye götürerek belini büzdürebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın