Güzel Bir Cilt İçin Kivi Maskesi Yapın!

Güzel Bir Cilt İçin Kivi Maskesi Yapın!
Güzel Bir Cilt İçin Kivi Maskesi Yapın!

Tüm meyveler çok özeldir ancak kivi bu meyveler arasında en çok özel olanlardan biri olmakta ve hem sağlık hem de güzellik için mühim yararları bulunmaktadır. İçinde bulunan C vitamini cilt güzelliğine önemli katkılar sağlar ve bu meyve ile yapılan maskeler kısa sürede sonuç verirken aynı zamanda alınan sonuç diğer meyve maskelerine göre daha olumlu olur. Peki kivi ile nasıl maske hazırlanır? İşte sizlere uzmanların önerilerinden kivi maskesi tarifleri:

Kivi Maskeleri

Olgunlaşmış bir kivinin dışını zar gibi incecik soyun. Daha sonra bu kabuğu olabildiğince ince bir şekilde dilimleyin. Dilimlenmiş olan kivi kabuklarını yüzünüze yerleştirin ve 15 dakika bu şekilde uzanın.

Bir ya da iki adet kiviyi blenderden geçirip suyunu çıkartın ve steril bir salgı bezini bu suya batırarak yüzünüzegüzelce 10 dakika boyunca kompres olarak uygulayın.

Bir diğer kivi maskesi tarifi ise kil ile yapılandır. Bir miktar kile, kivi suyunu ilave edin. Temiz ve küçük bir tahta kaşık yardımıyla krem haline getirin. Hazırladığınız krem şeklindeki kivi maskesini yüzünüze sürün ve 10 dakika bekleyin. Bu tarif özellikle yüzünde sivilce olanlara çok iyi gelecektir.

Bir Cevap Yazın