Kalıcı Makyajın Zararlı mıdır?

Kalıcı Makyajın Zararlı mıdır?
Kalıcı Makyajın Zararlı mıdır?

Sabahları erkenden kalkıp uzun bir bir uğraş neticesinde makyaj yapmaya çalışan bayanlar kalıcı makyaj sayesinde bu dertlerinden kurtuluyor ve sabah uyandıklarında yalnızca saçlarına ve kıyafetlerine özen gösterip kısa sürede evlerinden ayrılabiliyorlar…

Kalıcı Makyajın Zararları

Kalıcı makyajın kişiye yarattığı en büyük risk bu adından da kolayca anlaşılabileceği için bu makyaj tipinin uzunsüre ciltte kalması olduğundan boya malzemelerinin deride yarattığı olumsuzluklardır. Kalıcı makyajyaptırmadan önce çok iyi düşünmeli ve ne kadar süre kullanılması gerektiğine iyi karar vermek gerekir.Kalıcı makyaj lokal anestezi ile uygulanmakta ve uygulanmasından kısa bir süre sonra şişlikler yaratmaktadır. Bunedenle kalıcı makyaj yaptırdıktan sonra kısa bir süreliğine evinizden çıkmamanız, bu sebeple de çalışıyorsanızeğer kalıcı makyajı tatil günlerinde yaptırmanız önerilir.

Kalıcı makyaj profesyonel kişilere yaptırmalı ve kaliteli malzemelerin kullanıldığından emin olmalısınız. Deneyimsizlik, hijyen bakımından yoksunluk ve kötü malzeme kullanımı kalıcı makyaj sonrasında büyük risklere sebep olur. Eğer ki kalıcı makyajın zararlarını cildinizde hissetmeye başlarsanız hemen profesyonel bir yardım almalı ve kalıcı makyajı temizletmelisiniz.

Bir Cevap Yazın