Kıyafetlerle Kilolarınızı Gizleyerek Şık Olabilirsiniz!

Kıyafetlerle Kilolarınızı Gizleyerek Şık Olabilirsiniz!
Kıyafetlerle Kilolarınızı Gizleyerek Şık Olabilirsiniz!

Günümüzde büyük beden kıyafetler konusunda seçeneklerin oldukça arttığı söylenebilir. Bazı markalar koleksiyonlarında bu tip kıyafetler de bulundurmaya başladılar, öte yandan yeni açılan bazı firmalar da sadece geniş bedenli tasarımlar sunuyorlar…

Beden ölçüleri ne olursa olsun insan iyi görünmek, şık görünmek ister. Doğru kıyafetler seçip aksesuar seçimlerine de dikkat ederek büyük bedende şıklık sağlamak mümkündür. Çok kilolu olmaktan hemen hiç kimse hoşlanmaz, ama durum böyleyse böyledir ve bu yüzden kötü görünmek zorunda değilsiniz. Bazı inceliklere dikkat ederek, fiziğinize uygun modeller seçerek, sorunlu bölgelerinizi kamufle edip güzel yanlarınızı vurgulayarak bu koşulda da şık olmanız mümkündür.

Büyük beden kıyafetler ile şık görünümler sağlamanın belli başlı inceliklerini şöyle sıralayabiliriz: Öncelikle kendinizi sadece siyah renge mahkûm etmemenizi öneririz. Zarif ve ince gösterme özelliği yalnızca siyaha özgü değildir; baştan aşağıya aynı renkte giyinmek koşuluyla yeşil, lacivert, vizon, gri gibi renkler de aynı etkiyi yapar. Büyük bedende şıklık için iç çamaşırlarınızı titizlikle seçmelisiniz; çamaşır düzgün değilse giysi de düzgün durmaz. Kalçalarınız genişse koyu renkli ve tercihen ütü izli kotlar giymeli ve altına da babet tipi ayakkabıları değil, hafif topuklu olanları tercih etmelisiniz. Büyük beden kıyafetler günümüzde birçok mağazada ve online alışveriş sitesinde bulunabilir.

Genel olarak çok dar veya çok bol giysiler giymekten kaçınmanız gerekir. Özellikle göbek probleminiz varsa asla dar giyinmemelisiniz. Göğüsten basene doğru hafif açılarak inen, göbeği sarmayan kuplu elbiselerle aynı tarzdaki bluzlar size yakışacaktır. İşin uzmanları iri göğüslü kadınların V yakayı tercih etmelerini tavsiye ediyorlar. Bedenin iki yanındaki bölümlerin düz renk olduğu ve orta bölümde geometrik desenlerin bulunduğu tasarımlar göğsün algı olarak küçülmesini sağlar.

Bir Cevap Yazın