Subliminal İşgal – Bilinçaltımızı Ele Geçiren Mesajlar

Subliminal İşgal - Bilinçaltımızı Ele Geçiren Mesajlar
Subliminal İşgal – Bilinçaltımızı Ele Geçiren Mesajlar

İnsanları kandırmak, kandırılmış olduklarına ikna etmekten kolaydır… 

Mark Twain

Destek Yayınları’ndan çıkan “Subliminal İşgal – Sekssellers” isimli kitapta, bilinçaltı mesaj teknikleri Dünya’dan ve Türkiye’den örnekleriyle anlatılıyor.

Kapitalizmin geçtiğimiz yüzyılın ortalarında keşfettiği ve ilk örnekleri sinema filmlerinde “25. Kare” tekniğiyle sinsice bilinçaltımıza nüfuz eden subliminal mesaj fenomeni artık çağımızda her yanımızı kuşatmış durumda. Reklamlar, dizi filmler, afişler, aklınıza gelebilecek bütün argümanlarla algı sistemimizi dumura uğratan, korteksimizi devre dışı bırakarak bize arzularımızı ihtiyacımızmış gibi empoze eden, profesyonelce uyguladığı arketiplerle bilincimizin etrafından bir yılan gibi süzülerek ruhumuzu muhasara altına alan bu ikna makinesinin tüm parçalarını sökerek onu deşifre eden Subliminal İşgal, Marx’ın, “Eğer kötülük olmasaydı tarih de olmazdı!” sözüne atıfta bulunarak hepimizi aydınlatmayı amaçlıyor.

Evet, her şey mükemmel olsaydı ne tespit edilecek bir çarpıklık ne de tarihe düşülecek bir not olurdu. Ama ne yazık ki bizler, özellikle de çocuklarımız büyük bir saldırı altındayız. Eğer bizi biz yapan bütün değerleri altüst eden, tüm zaaflarımızı sömüren, bir türlü doymayıp artık her şeyimizi talep eden sistemin bu son ve en büyük dayatmasına direnmek istiyorsak, önce onun yöntemlerini öğrenmek, sonra da savaşmak zorundayız…

Bilinçaltı mesajları katıldığı televizyon programında yaptığı tespitlerle Türkiye gündemine taşıyan yazar ve öğretim görevlisi Sefer Darıcı, reklamlar, afişler, fotoğraflar ve dizilerin algı sistemimizi dumura uğratarak, korteksimizi devre dışı bırakıp istediğin yaptıran ikna mekanizmasına ışık tutuyor.

İstanbul Gelişim Üniversitesi Öğretim Görevlisi Sefer Darıcı’nın bilinçaltı mesajları derinlemesine inceleyip, uygulama tekniklerini bilimsel olarak açıkladığı kitabı yeni bir tartışmanın kapısını aralıyor. Destek Yayınları’ndan çıkan “Subliminal İşgal – Sekssellers” isimli kitapta, bilinçaltı mesaj teknikleri Dünya’dan ve Türkiye’den örnekleriyle anlatılıyor. Alanında yazılmış en detaylı bilimsel çalışma özelliğine sahip, bilimsel deney ve analizlerle bilinçaltı mesajın anlatıldığı, “Subliminal İşgal – Sekssellers” daha satışa sunulmadan ön siparişlerle 3. baskısını yaptı.

Bilinçaltı mesajları katıldığı televizyon programında yaptığı tespitlerle Türkiye gündemine taşıyan yazar ve öğretim görevlisi Sefer Darıcı, reklamlar, afişler, fotoğraflar ve dizilerin algı sistemimizi dumura uğratarak, korteksimizi devre dışı bırakıp istediğin yaptıran ikna mekanizmasına ışık tutuyor. İçerisinde Dünya’dan ve Türkiye’den bilinçaltı mesaj uygulamalarının yer aldığı ve bilimsel olarak tüm teknikleriyle anlatıldığı Subliminal İşgal-Sekssellers isimli kitapta, bu ikna makinesi tüm parçaları sökülerek görünür hale getiriliyor..

Türkiye’den ve Dünya’dan dizi, reklam, klip ve müzik deşifrelerinin ‘Bilinçaltı Mesaj Teknikleri’ ile derinlemesine incelendiği kitap bilimsel analizleriyle akademik camiada da oldukça ses getirdi. Kitapta ilk kez Türkiye’de yayınlanan dizi, reklam ve kliplerin de incelemeleri ve tespitleri yer alıyor.
Kitapta ikna süreci de, imge, arketipler ve algı süreçleri bilinçaltı mesajlar açısından bilimsel verileriyle anlatılıyor. Ardından bilinçaltı mesaj teknikleri, örnekler ve hukuksal durum ile tarihçesi de okuyuculara en ince detayına kadar sunuluyor.

“Subliminal İşgal – Sekssellers” adlı çalışmanın İngilizce ve Fransızca baskıları da yapılacak. Ayrıca kitap, korsan baskılarında tespitlerin fark edilememesi için tamamı renkli basıldı.

SEFER DARICI KİMDİR?

Sivas Kangal İlçesi’nde 1978 yılında doğan Darıcı, ilk, orta ve lise öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Sivas Cumhuriyet Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü’nün ardından, Eskişehir Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun olan Darıcı, 17 yıl boyunca medya sektöründe görev yaptı. Birçok gazete, dergi ve televizyonda muhabirlik, editörlük, köşe yazarlığı ve yöneticilik yapan Sefer Darıcı, daha sonra reklam – PR sektöründe de başarılı çalışmalara imza attı. Darıcı birçok reklam ve seçim kampanyası da yönetti.
Darıcı’nın “Reklamın Görsel Tarihi” isimli kitap çalışması da var. Bu sene yurt dışında Neuroscience (sinirbilim) alanında bütünleşik doktora programına başlayan Darıcı aynı zamanda İstanbul Gelişim Üniversitesi’nde de Psikoloji alanında yüksek lisans yapıyor.
Darıcı hala İstanbul Gelişim Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak çalışıyor.

Bir Cevap Yazın