Vücuda Uygun Elbise Seçimi

Vücut Tipine Uygun Elbise Seçimi

Elbiseyi seçtiğiniz gibi onun sizin üzerinizde duruşu da çok önemli bir faktördür. İşte bu yüzden de bu içeriği sizinle paylaşmak istedik.

Armut vücut tipine sahip olanlar;

Üst bacak ve kalça bölgeleri daha geniş olan armut vücut tipine sahip kadınların tercih ettiği elbiseler diz üstünden 2-3 santimetre bile daha yukarıda olmamalı. İlgiyi vücudunuzun alt kısmından farklı bir yere çekmek istiyorsanız süslü V yakalı bir elbise, evaze etekleri, yüksek topuklu ayakkabı ve çizmeleri tercih edebilirsiniz. Fazla ışıldayan elbiselerden de kaçının zira ışığı yansıtarak kıvrımlar ortaya çıkabilir.

Vücudunuz elma tipiyse;

Vücudunuzun orta bölgesini nispeten kalın buluyorsanız, o zaman bu bölgeyi uzun göstermek ve dikkatleri kalın bel gölgenizden uzaklaştırmak gerekiyor. Skinny pantolonlar, mini etek ve şortlar tam size göre!  Bu vücut tipine sahip olanlar için göğüs dekoltesi de oldukça elverişli bir tercih olacaktır.  Belinize oturan bluzlar, derin yakalı üstler, yüksek belli etekler ve paçaları geniş pantolonlar da bu vücut tipine uygun kıyafetlerden. Kemer olarak da kalın olanları seçmeyin, deriz.

Vücudunuz kum saati tipiyse;

Kum saati vücutlular için “V” yakalı, pileli etekli ve kemerli elbise modelleri önerilir. Böylece bel oyukluğunu kamufle edersiniz.

Kalın kolları olanlar;

Şunu hemen belirtmemiz gerekir ki kolsuz elbiseler size göre değil. Bunların yerine omuzdan dar kesimli ve bileğe doğru genişleyen kol kesimli elbise ve bluzları tercih edebilirsiniz. Bu, kollarınızı olduğundan daha zayıf gösterecektir.

Büyük bedenliler;

Bol kıyafetler, fazla kiloları olan kadınları daha da kilolu gösterecektir. Bunun yerine dökümlü, kendini salan, belki de yarasa kollu kıyafetler seçilebilir. Ayrıca renk faktörü de oldukça önemli. Açık tonları daha az tercih etmek avantajlı olacaktır. Elbisedeki motif ve çizgilerin dik olması da kişiyi olduğundan daha zayıf göstermeye yardımcı olacaktır.

 

Bir Cevap Yazın